on-line cvičební program
(Andrejce: ke zvážení – buď tam tenhle popisek vůbec nedávat, nebo ano, ale malý, nevýrazný, nerušivý)

Yogarestart®

Přejete si naučit se yogu tak příjemnou, že se vám nebude chtít ze cvičební podložky?

Takovou, která vás naplní hlubokým vnitřním klidem a zároveň každý váš sval prohřeje aktivitou?

Yogu, která vás posílí, protáhne, vytvaruje všechny vaše křivky a ještě k tomu vás uzdraví na duši?

Potom pro vás mám něco výjimečného. Spojení yogy a fyzioterapie, které přináší blahodárné léčivé účinky.

Možná si i vy přejete, aby vám yoga přinášela skvělé výsledky, ale místo toho se potýkáte s podobnými problémy:

 • NEJDE MI TO
  Lekce mě často nudí. Některé pozice skoro necítím a v jiných se zase kvůli jejich náročnosti klepu jako ratlík.
 • NEZABÍRÁ TO NA MĚ
  Že bych pozorovala nějaké významné hojivé účinky na těle, nebo dokonce na duši? Nejsem si tím jistá. I přes poměrně dobrou instruktáž neprožívám nic významného.
 • NEBAVÍ MĚ TO
  Netuším, proč se yogínky ve videích a na fotkách tak usmívají a opěvují tento systém pro blaženost, kterou jim přináší, protože se mnou se prostě nic takového neděje.

Chápu to. Znám to. Také jsem to tak měla. 

Naštěstí to ale jde změnit. Stačí se naučit pár chytrých principů a začnou se dít zázraky.

Ať už patříte k pokročilým, nebo začátečníkům, za pár týdnů můžete prožívat yogu takto:

 • PŘÍJEMNÉ POCITY
  Všechny pozice cítím a užívám si je od první chvíle, kdy se do nich usadím.
 • JISTOTA
  Nejde jen o to, že si „myslím“, že cvičím správně. Já to vnímám a přesně vím, jak to poznat.
 • HOJENÍ
  Díky propojení yogy a fyzioterapie intenzivně hojím celé své tělo od hlavy až k patě. Přešly mě bolesti, napětí v těle, starám se o všechny své svaly, klouby i kosti a zároveň se vždycky příjemně protáhnu.
 • KRÁSNÉ TĚLO
  Naučila jsem se zapojovat svaly, o kterých jsem ani netušila, že je mám. Díky tomu jsem zesílila, a navíc se mi hezky vytvarovalo tělo. Mám pevnější zadeček i stehna a mnohem hezčí linii dekoltu a ramen.
 • PROŽITEK
  Yoga je pro mě jedním z nejpříjemnějších a nejhlubších prožitků, které si dopřávám.
 • IHNED
  A co je nejlepší – hodně z těchto účinků jsem zaznamenala už při prvním tréninku fyzioterapeutické yogy.
Já jsem nikdy nebyla moc zapálená do yogy. Přišlo mi, že moje tělo trpí, nemá sílu a já nemám vůli ho dlouhodobým praktikováním vytrénovat. Po tom, co jsi mě naučila tři základní principy, se pro mne prožitek změnil o 180°. Yogu si nejen užívám, ale dokonce miluju a sama si ji doma s radostí zacvičím. Navíc jsem pochopila hodně souvislostí o těle a mém životě. Jsem naprosto nadšená.
Kamila Connell

Jmenuji se Markéta Strnadová a jsem vysokoškolsky vzdělaná fyzioterapeutka. Léta učím lidi, jak se uzdravit z bolestí, napsala jsem knížku Z lásky k pohybu a dnes mám pro vás něco výjimečného.

sem se může dát ještě následující text, pořád je to rozvinutí medailonku

Mojí velikou vášní je propojovat obory, a díky tomu je posunovat na novou úroveň. Přinést maličkosti, které úplně promění prožitek i účinnost dobře prověřených systémů. A přesně to se díky mému životnímu příběhu stalo i s yogou.

Začínala jsem s ní stejně jako vy. Veřejné lekce s různými učiteli. Dokonce jsem ji dva semestry studovala na Karlově univerzitě. Nic z toho mi ale nepřineslo žádné významné prožitky ani benefity.

Všechno změnila až vlastní pečlivá praxe, díky které se ve mně yoga postupně propojila s fyzioterapií a všechno do sebe krásně zapadlo.
(Andrejce: tahle předchozí věta je předělová – může to být buď konec jednoho bloku, nebo začátek nového bloku.)

Přišla jsem na skvělé vychytávky a vytvořila vlastní systém Yogarestart®, který stojí na 3 základních fyzioterapeutických principech. 

Jaké jsou jejich účinky? Překvapivé.

Yoga totiž není o množství pozic, které uděláte, ale hlavně o preciznosti a detailnosti, se kterou je zvládnete.

Těla dnešních lidí jsou ochablá a nefungují správně. Nedělají to, co by přirozeně měla, a kvůli tomu vám nestačí jenom ukázat, jak má yogová pozice vypadat. 

Potřebujete ještě vysvětlit, jak přesně se v ní máte aktivovat a co přesně v ní máte udělat. 

Jak nastavit ruce a nohy. Kde s nimi zabrat a kde je naopak uvolnit. Jak při tom zapojit celé tělo od hlavy až k patě. Jak se v tom pak uvolnit, aby mohl volně proudit vzduch hrudníkem a krev v cévách. 

A to je právě úkol on-line kurzu Yogarestart®. 

Naučí vás provádět yogu do nevídané hloubky a kvality. A díky tomu se začnou dít divy.

Jsem nadšená. Když jsem před pár dny zkoušela cvik Aktivní noha a srovnala si koleno, opravdu jsem ucítila sval na hýždi, o kterém jsem téměř ani nevěděla. A co je nejlepší – občas mne bolívalo v pravé kyčli. Ten večer po tréninku jsem ji cítila o něco víc, ale ráno jako když utne! Dodnes o nějakém tlaku v kyčli nevím, a to byl zatím jen nácvik, ještě to ani neumím dobře.
Soňa Hejlová

Velikou předností Yogarestartu je přitom to, že svými účinky nadchne jak začátečnice, tak pokročilé.

Vždycky jsem měla bezvadný pocit po yoze, ale aby mi to „najelo“ takhle rychle jako s Tebou, už jen při Aktivní ruce a prvních pár deších, to jsem ještě nezažila. A to mám výborné učitelky, ale prostě jsem to špatně chápala a cvičila vlastně napůl. Mám bezvadnej pocit, že vlastně celkem dost posiluju. Takže dělám něco pro sebe hned třikrát: přestala mě bolet noha, posiluju a začínám i hubnout. To byla moje noční můra, ale teď vím, že to půjde dolů bez stresu. To je fakt pecka!!!
Lenka Poláková (ze ZKUŠENOSTI KLIENTŮ, NEMÁ FOTKU)

Zní to slibně, že? A to ještě nevíte to nejlepší. Yogarestart silně působí nejenom na tělo, ale i na duši.

Hodně z nás se s tím v poslední době potýká. Zvládáme 20 věcí najednou, od rána do večera plníme jeden úkol za druhým, staráme se o děti, o domácnost, pracujeme a náš klid je ten tam.

Často si ho pak neumíme navodit ani ve chvílích odpočinku. Mysl stále těká a napětí s nutkáním k činnosti nepovoluje. Máte to někdy taky tak?

Že pak toužíte aspoň na chvíli se zastavit.
Nejenom v těle, ale i v duši.
Že si přejete uvolnit se, vrátit se do prožitku tady a teď a všechnu pozornost mít pouze pro daný okamžik. S radostí a vnitřním naplněním, které nám byly naprosto přirozené, když jsme byli malé děti.

A právě zde je podle mě to největší požehnání, které opravdu kvalitní, pokojná a vědomá yoga umí přinést. Konečně s ní prožijete ten hluboký klid a blažený úsměv, co vídáte u yogových mistrů. A zcela spontánně začnete hojit svoji duši:

 • – vaše mysl si konečně odpočine
  – daleko více si uvědomíte svoji vnitřní sílu a bezpečí
  – zharmonizujete své dvě poloviny, mužskou i ženskou, tu, která dělá, i tu, která naslouchá

Ukážu vám, co o psychických účincích říkají děvčata, která kurzem prošla.
Myslím, že to vypovídá za vše:

Uklidnění a uzemnění

Cvik Aktivní noha mě úplně dostal. Objevila jsem, že vůbec mám nohy! Jinak jsem začala stát třeba při vaření i jinak chodit. Více mě to uzemnilo, uklidnilo. Protože když chodím, cítím opravdu každý krok a vnímám tělo – nejsem pořád v hlavě, takže mě to velice zpřítomňuje, že jsem tady a teď. Je to úžasný.
Lenka Krchová

Zdravá sebedůvěra

Yogarestart mě přivedl k tomu, abych se pořádně postavila na nohy, a to se neuvěřitelně přeneslo i do mého života. I v něm jsem se postavila na vlastní nohy a sama za sebe. Přestala jsem mít chuť od všech problémů utéct, ale vytrvat, posunout věci k lepšímu a zároveň aby to nebylo na úkor mě samé. Děkuju Pánu Bohu za to, že jste.
Anna Eitlerová

Láska k sobě samé

Yogarestart změnil hlavně můj vztah k sobě samé. Nikdy jsem k sobě neuměla být jemná. Všechno, co jsem dělala, muselo „bolet“, jinak jsem si myslela, že to nedělám dobře. Teď jsem k sobě jemná a všímám si svých pohybů. Nejsou už tvrdé, trhané, „na hraně“... Jsou měkké a já se cítím neuvěřitelně žensky a příjemně.
H. D.

Tomu já říkám účinná „meditace“. Stačí dvě lekce cvičení týdně a změny už se dějí. Taky si je můžete dopřát. 

Jak těchto skvělých výsledků na těle i na duši dosahujeme? Prozradím vám, jak to celé funguje.

V Yogarestartu využíváme 3 základní fyzioterapeutické principy. To ony stojí za jeho skvělými účinky a to ony umějí i úplnou začátečnici přivést do cvičebního transu, ze kterého se jí nechce ven. 

Tady je máte jeden za druhým.

3 základní principy:

1. Systém opěrných zón

Jako první se v Yogarestartu učíme používat ruce, nohy i další části těla tak, aby nás aktivně podporovaly. Ony se díky tomu probudí, ožijí, začnou se chytat terénu a odtlačovat nás do přirozeného vzpřímení. Jako „vedlejší produkt“ také nastartují reakci napříč celým tělem a podpoří všechno další, co zapojíme. Představují uzemňující a aktivující část systému, bez kterého nejde fungovat přirozeně a v plné síle.

2. Princip slastné dechové vlny

Slastná dechová vlna… Zní to krásně, že? Kolik z nás ale dýchá až do břicha? Kolik z nás má z dechu takový požitek, že by stačilo jen zavřít oči, užívat si ho a nic dalšího bychom v danou chvíli nepotřebovali? Prostředkem k takovému prožitku je přitom jednoduchá záležitost.

Dech potřebuje PODMÍNKY k tomu, aby mohl volně a plně proudit. A my mu je v našem cvičení dopřejeme. Odměnou nám bude vydatná porce endorfinů, které se v automatické reakci začnou vylučovat do krve. Tohle je nejpříjemnější část Yogarestartu, na živých kurzech býváme někdy až v rauši a vážně si to užíváme.

3. Systém svalového řetězení

Naše tělo funguje jako celek. Jeho jednotlivé části jsou propojené tvarem i funkcí a vzájemně se ovlivňují. Svaly se navíc spojují do celých řetězců, kdy aktivita jednoho přímo podporuje aktivitu toho dalšího.

My tohle využijeme a v každé pozici se naučíme použít vše, co máme, aby nám v ní bylo co nejpříjemněji a aby naše tělo co nejlépe pracovalo. V běžeckém postoji například pevně opřeme ruce i nohy, uvolníme šíji, napřímíme páteř, zaktivujeme hýždě i spodní břicho a zapojíme je do dokonalého celku. Zde leží jeden z nejsilnějších léčebných momentů cvičení.

Tyto principy jsou unikátní. Neučí je nikdo v České republice. Podle našich zkušeností se zahraničními lektorkami se o nich neví ani v cizině.

Testovaly jsme je na kurzech pro začátečnice, pro pokročilé, a dokonce i s lektorkami yogy. Pro všechny účastnice byly nové a přelomové. 

Například Bára praktikuje léta. A když si poprvé vyzkoušela základní principy, vybafla na mě:

Děláš si srandu? To je neskutečný! Jaktože mě tohle doteď nikdo nenaučil?!
Barbora Lehkáwww.usemyart.cz

Základem on-line kurzu Yogarestart je tedy zejména precizní výuka těchto 3 fyzioterapeutických principů. 

To ale rozhodně není všechno. 

Nejčastější překážkou ve kvalitním cvičení totiž nebývá jen to, že nevíte, jak provést jednotlivé pozice, ale především to, že nevíte, jak k tréninku přistupovat celkově.

Co jsem si všimla, řešíte zejména tyto problémy:

 • Ráda bych cvičila pravidelně, ale neumím se k tomu přinutit. Stojí mě to hrozně moc vůle.
 • Cvičení mám docela ráda, nejsem ale schopná zapojit ho do běžné denní rutiny.
 • Mám malé děti a ty mě ke cvičení nepustí.
 • Ráda bych se naučila něčemu novému, nejde mi ale udržet pozornost a motivaci, abych tou fází učení prošla.
 • Při tréninku nestíhám instrukce lektorky a nechápu, co po mně chce.
 • Sestava je příliš dlouhá na to, abych jí častěji cvičila, a když si dám nějakou kratší, necítím zase její účinek.

Vím, že tohle jsou ty největší výzvy a „problémy“, které na vás při cestě k pravidelné yoze čekají.

Dobrá zpráva je, že řešení těchto překážek jsou jednoduchá a že vám se vším tímhle umím pomoci.

Když dokážu lidi naučit přes on-line kurz, jak se díky cvičení uzdravit i z takového průšvihu, jako je třeba výhřez meziobratlové ploténky, určitě spolu zvládneme i tohle.

Zkušeností s předáváním znalostí mám mnoho a v Yogarestartu jsem si dala hodně záležet na tom, abych je všechny k vašemu štěstí i spokojenosti použila. 🙂

Obsah on-line kurzu Yogarestart®

1. PŘÍPRAVA

Pro pohodové odstartování naší společné práce se nejdříve dobře připravíme.

 • Zapíšeme si výchozí bod, abyste během následujících týdnů viděli své pokroky.
 • Povyprávím vám o tom, jak Yogarestart vznikl. To abyste od začátku rozuměli, jak jsou tyhle 3 principy důležité.
 • Uklidním i učitele yogy, pro které mohou být nové způsoby cvičení tak trochu „výzvou“.

2. TRÉNINK CVIČENÍ

V této ústřední části vás naučím 3 základním principům. Chytře a způsobem, díky kterému je dobře vstřebáte a velmi rychle si je osvojíte.

 • Nejprve se naučíme každý princip zvlášť. Jeden po druhém vám vysvětlím a poprvé si je vyzkoušíme.
 • Poté začneme principy používat v jednotlivých yogových pozicích. Už tady zjistíte, že vlastně „o nic nejde“ a že je to výsledku jednoduché a to samé pořád dokola. Uklidní vás to a dá vám to pevnou půdu pod nohama.
 • Potom už můžeme přejít k našemu finále, k tréninku celé propracované sestavy. Dostanete ji ve čtyřech různých verzích k použití podle toho, kolik máte zrovna času a jak už jste s yogou daleko.

Takhle to bude úplná brnkačka a zároveň příjemný zážitek. 😉

3. PRINCIPY UZDRAVOVÁNÍ

Tohle je perlička členské sekce. Z praxe mám velikou zkušenost s tím, že když VÍTE, CO SE SEBOU DĚLÁTE, cvičí se vám daleko lépe. Dodá to celému procesu drajv a motivaci. Proto se podíváme na tři zajímavé oblasti.

 • Vysvětlíme si, jak nás Yogarestart bude hojit na úrovni těla. Zasvětím vás do anatomie, neurologie, omrkneme Vojtovu metodu a také metodu Ludmily Mojžíšové. Vždy vzhledem k naší aktivitě a k tomu, jak to my sami použijeme při našem cvičení.
 • Vezmu vás i dál, do oblasti duchovního života a toho, jak nás kvalitní yoga léčí na úrovni duše. Půjdeme na to přes taoismus, psychosomatiku a taky bioenergetiku. Myslím, že budete docela koukat a vaše nadšení pro fyzické cvičení se znásobí. 🙂
 • V poslední fázi vás nechám nahlédnout do zákulisí přípravy kurzu. Proč má Yogarestart logo, jaké má? Proč je fialovo-žlutý? A proč je napsán na začátku s písmenem Y místo J? To všechno s vámi zasdílím pro potěšení, pobavení i navázání hlubšího kontaktu.

4. JAK TO VŠE POUŽÍT V PRAXI?

Nebylo by asi příliš moudré předat vám všechny tyto znalosti a dovednosti a neříct vám, jak s nimi co nejchytřeji naložit. V naší poslední společné kapitole si tedy posvítíme na CHYTRÝ a PŘÍJEMNÝ systém, jak cvičení zařadit do všedního dne.

 • Hned na začátku vás naučím, jak obejít cvičení „z vůle“ a nastolit místo něj stav, kdy na vás tělo i mozek budou volat: „Pojď, pojď, já už si chci zacvičit!“
 • Předám vám také cvičební mapy, které za vás budou hlídat, kdy máte cvičit i co máte cvičit.
 • Vysvětlím vám, jak cvičení nadávkovat tak, aby mělo účinek a zároveň pro vás bylo bezpečné a pohodlné.
 • Zaměřím se i na maminky s malými dětmi a ukážu jim, jak cvičení zapojit i s akčním prtětem po boku.

Všechno, co vám předám, je mnohokrát ozkoušeno a pomohlo už více než 1 000 lidem, aby nejen cvičili, ale hlavně aby si to užili. A teď je to připravené i pro vás! 🙂

Yogarestart je vlastně první cvičení, které doma cvičím s radostí a těším se na něj. U žádného jiného jsem nikdy nevydržela.
Martina Radová (ze ZKUŠENOSTI KLIENTŮ, NEMÁ FOTKU)

A protože vás chci opečovat po všech stránkách, přidám vám ještě 4 skvělé bonusy, které náš systém domazlí k dokonalosti. 

Co dělat při bolestech

Cvičívá se mnou mnoho seniorů a lidí, které trápí bolesti. Mrkneme tedy na to, jak si yogu přizpůsobit třeba při bolestech kyčlí, kolen či zad. Cesta se vždycky najde, nejdůležitější je hlavně někde začít.

Cvičební podložka

Ukážeme si, jak má vypadat ideální cvičební podložka. Vysvětlím vám proč a vy sami si ji díky uvedenému postupu najdete. To abychom cvičení dodali i dobrý materiální základ.

Lekce s ostatními učiteli

Je samozřejmé, že budete nadále chodit i do lekcí k ostatním učitelům, a je to jedině dobře! Posvítíme si tedy na to, jak Yogarestart použít i u nich, v zásadě je to velmi jednoduché.

Nejdůležitější bonus jsem si nechala na konec.

Vím, jak to často vypadá po zakoupení on-line kurzu. „Nechce se mi do toho. Chybí mi impulz. Vůbec mě nebaví, že si musím pamatovat, kde jsem skončila a že jsem na to sama.“ Tohle bývá největší slabina on-line vzdělávání.

Proto jsem pro vás vytvořila speciálního průvodce – Projekt Yogarestart.

Parťáka, do kterého vložíte svůj e-mail a on vás vším provede. Hezky v klidu, rovnoměrně, postupně a krok za krokem. Ohlídá za vás všechny lekce a navede vás tam, kam je právě potřeba. Hodně vám pomůže s tím, aby se vám vložená energie vrátila zase zpátky. 😉

 

Když se tedy podíváte na celý kurz Yogarestartu, dostanete opravdu komplexní balíček. Posílí vás na těle, oblaží na duši, obohatí vás o mnoho praktických a velmi zajímavých pohledů do zdravotních souvislostí a ještě vás naučí, jak to vše použít v praxi.

Velmi důležité přitom je, že celým kurzem projdete lehce a jednoduše.

*****
Mojí specialitou je vyzdvihnout to podstatné a předat spoustu hodnotných informací jasně, krátce a srozumitelně.

V Yogarestartu toho dostanete opravdu hodně, ale věřte mi, že na živém kurzu jsme to zvládali během jednoho jediného víkendu. 😉

Stačí vám nějakých 12–16 hodin, které si budete v součtu věnovat, a můžete se těšit všechny tyto dárky:

 • ZDRAVÍ
  Naučíte se cvičit yogu tak, aby pro vás byla opravdu léčivá. Všechny svaly vašeho těla, všechny klouby, všechny šlachy, celá páteř, každá část vašeho těla se začne hojit.
 • KRÁSA, SÍLA I PRUŽNOST
  Během pár týdnů až měsíců výrazně zesílíte a získáte i mnohem větší pružnost. S velikou pravděpodobností si vytvarujete ladné křivky, a to i na místech, kde to dříve nešlo.
 • NÁDHERNÝ PROŽITEK
  Cviky budete prožívat a zcela jasně ucítíte, že je cvičíte správně. Yoga vás začne obrovsky bavit a zjistíte, že to je jedna z nejpříjemnějších věcí, které si v životě můžete dopřát.
 • HLUBOKÝ KLID
  Začnete se pomalu a spontánně uzdravovat i na duši. Rozprostřou se ve vás znovu hluboký klid, bezpečí, uvolnění a pocit „všechno je v pořádku“. Vrátíte se také mnohem více do svého středu a do „tady a teď“.
 • POROZUMĚNÍ
  Všemu, co se sebou uděláte, budete velmi dobře rozumět. Můžete pak povědomí o účincích cvičení rozsévat i mezi své blízké a zároveň mít velmi dobrý pocit z toho, jak krásně se o sebe staráte.
 • DOBŘE VYNALOŽENÝ ČAS
  Když se naučíte Yogarestart, dostanete naprosto perfektní základ, který využijete na všech lekcích se všemi učiteli. Skvěle se díky němu „zacvičíte“ a do budoucna se vyhnete nepříjemnému zjištění, že roky cvičíte jen na 30 % účinku.
 • RADOST Z PRAVIDELNÉHO CVIČENÍ
  Pravidelné cvičení s mojí pomocí konečně zařadíte do svého běžného denního režimu. Na pohodu a ještě k tomu s citelným potěšením.
Chodila jsem na yogu i jiná cvičení k různým lektorům a pořád mi tam chyběl ten pocit pohody, radosti z pohybu a těšení se, že dnes mám jít pro své tělo něco udělat. Cítila jsem v tom spíš povinnost než potěšení. Prostě chybělo mi to něco, co mi Yogarestart přináší, a za to z celého srdce děkuji. Yogarestart mě opravdu startuje, mé tělo a mysl se dostávají do klidu a neskutečné pohody. Je to úžasné, že v podstatě jednoduchým způsobem je možné probudit radost v těle i na duchu. Jsem nadšená a překvapená, že mě to baví, těší a dělá tak dobře.
Viktoria Demartini (ze ZKUŠENOSTÍ KLIENTŮ, TAM MÁ FOTKU)

A jaká je cena za všechny tyto poklady?

Nespočetné hodiny slasti, ladné křivky, prožitky těla fungujícího na maximum i hluboký vnitřní klid mohou být vaše (samozřejmě s přispěním vaší vlastní aktivity 😉) za 

4 500 Kč


Samozřejmostí je u mě garance vrácení peněz.

Dopřeju vám celých 30 dní, kdy si budete moct kurz zkoušet a testovat, jestli jsou vážně ty 3 principy tak převratné, jak jsem vám říkala. 🙂

Kdyby se vám to pak náhodou nezdálo, můžete mi napsat a já vám bez otázek vrátím vaše peníze zpět. 


S takovou nic neriskujete a můžete jít rovnou do toho!

Yogarestart si už užívá

0
šťastných yogínek
Podívejte se, co mi píší.
Je krásné pozorovat, jak tělo samo začíná promlouvat a hojit staré bloky. Nepřestává mě udivovat, jak je vše jednoduché a jak všechno do sebe zapadá. Jako bych to znala, jen na to zapomněla.
Ludmila Jankovcová
Môj život sa začal naozaj meniť. Získavam väčšiu stabilitu a organizovanosť. Zaviedla som do praxe zopár zmien, ktoré mi pomohli získať väčší prehľad o mojej práci. Cítim sa menej roztrieštená, veci mi dávajú väčší zmysel a ľahšie uvádzam niektoré rozhodnutia do praxe. Vlastne ide o väčšiu stabilitu vo všetkých oblastiach života Teším sa ako to bude ďalej pokračovať.
Pavlína Holláwww.homeopatiadoma.sk
Na jógu chodím, občas, sporadicky, považuji se za takovou věčnou začátečnici. Dozvědět se o zákonitostech fungování těla z pohledu fyzioterapie bylo něco úplně jiného a nového.
Dana Andrisová

A co je nejlepší, baví to jak začátečnice, tak pokročilé, a dokonce i ty, které se dříve do cvičení musely nutit. 😉

Chodím na jogu několik let, ale teprve teď vidím, jak špatně jsem cvičila. Dokážete všechno tak jednoduše vysvětlit. Bože, u vás je to super!
Milena Linhartová
Jeden z nejužitečnějších on-line kurzů, děkuji za perfektní zpracování a názorné vedení. Nejlepší je, že principy, které jsem se zde naučila, mohu používat i v jiných lekcích yogy a najednou jsou pozice snadnější a tělo mě samo pouští dál a bez úsilí.
Dana Manousková (ze ZKUŠENOSTI KLIENTŮ, NEMÁ FOTKU)
Konečně se dozvídám souvislosti, o co v těch cvicích jde. Díky vašemu komentáři si dokonce hodně často uvědomuju svalové partie nebo způsob dýchání – dřív šlo tohle mimo mou pozornost. Za svůj život jsem byla několikrát na hodině jogy. Ale vždycky jsem byla rozpačitá ze svého dojmu nepohodlí a nesouznění s cvičitelkou. Díky vašemu výkladu a možnosti pustit si video znova mám konečně dost času na to, abych se cvik naučila a zkusila si ho i prožít.
Helena Kubalová

A teď se ještě podíváme na vaše nejčastější otázky, vím, že jich možná pár máte:

Markéto, opravdu se s vámi naučím yogu jenom z videí?

Ano, pevně tomu věřím. V minulosti jsme s klienty zvládli on-line trénink cvičení, díky kterým se uzdravili z výhřezu plotének. Yoga je oproti tomu vlastně jednoduchá. 😉

Zvládnu cvičení, i když nejsem zrovna v dobré kondici?

V kapitole bonusů se podíváme na to, jak cvičení přizpůsobit při bolestech, zkrácených svalech nebo při únavě. Skvělé je pak to, že vy sami jste ti, kdo si dávkují náročnost cvičení, a to tím, jak moc už ho umíte a jak moc zvládáte jeho prvky aplikovat. V praxi to pak znamená, že začátečníci a lidé s omezeními cvičí velmi jemně, a teprve jak sílí, uzdravují se a nabývají zkušeností, tak je cvičení náročnější.

Podle našich zkušeností si zdravou yogu užívá každá žena. Mladší i starší, štíhlá i plnější, hypermobilní i „zkrácená“, silná i velmi jemná.

Je kurz vhodný pro nováčky?

Začátečnictví je spíše výhrou než problémem. Pokud se s yogou teprve seznamujete, osvojíte si hned v prvopočátku její skvělé provedení, které nasedne na vše, čím projdete později.

Nabídne Yogarestart něco nového i středně pokročilým?

Pokud patříte ke středně pokročilým, věřím, že pro vás Yogarestart bude skvělou průpravou ke zkvalitnění současné praxe. Jistě vám přinese mnoho nových vhledů a doladíte díky němu vše, co už umíte.

A co pokročilí a učitelé yogy, mají se u vás co naučit?

Místo odpovědi bude lepší zeptat se vás na tohle:

Když jste v tureckém sedu a jdete do twistu, tlačíte kolena směrem k zemi? Máte u toho aktivní spodní část zadku a cítíte kyčle, jak se centrují? Vnímáte, že vám čelist klesla, brada zapadla na své místo a spontánně se protáhl zátylek? Opěrnou ruku máte v lokti jemně pokrčenou se zvednutou klenbou pod prsty a aktivním ramenem? Proudí váš dech plně a volně až do oblasti pánevního dna?

Pokud si v twistu v sedu tureckém hlídáte všechna tato vodítka, víte proč tomu tak je a co to ve vašem těle a duši vyvolá, pravděpodobně vás již nemohu naučit nic nového.

Pokud však místy nevíte, o čem mluvím, je šance, že se u mě jako u fyzioterapeutky máte co naučit. Kdyžtak mi můžete napsat na dotazy@marketastrnadova.cz a zkonzultujeme to individuálně.

Dostanu kurz postupně, nebo najednou?

Celý obsah kurzu vám zpřístupním najednou, takže ho můžete procházet přesně tak, jak se to právě vám bude hodit. Ti, kteří si přejí raději průběžné vedení, si pak mohou spustit Projekt Yogarestart, ve kterém je vším krok za krokem provedu. Přístupy do kurzu máte „napořád“.

Kolik mi kurz zabere času?

Mojí specialitou je vyzdvihnout to podstatné a předat spoustu hodnotných informací jasně, krátce a srozumitelně. Na první pohled to tedy vypadá, že je toho v Yogarestartu hodně, ale věřte mi, všechny tyhle věci jsou vlastně jednoduché a na živé akci jsme celý obsah kurzu zvládali projet za jeden jediný víkend. To je samozřejmě výjimečná situace, kdy se studuje i trénuje několik hodin denně, a je jasné, že většina z vás to takto nemá, uvádím vám to ale jako příklad, abyste měli obrázek, že i za jeden víkend to jde.

Pokud ale potřebujete časový odhad, tak v Projektu Yogarestart máme učení rozvržené na 4 týdny, kdy každý týden věnujeme nácviku 2 lekce zhruba po 1,5 hodině. V reálu to tedy zabere stejně času jako docházení na dvě běžné veřejné lekce týdně, a to včetně dojíždění. 😉

Markéto, mám si koupit Yogarestart, nebo Vyprošťovák?

Vyprošťovák a Yogarestart mají jiný účel. Vyprošťovák je cílený hlavně na to, aby vás velmi rychle a efektivně uzdravil z bolestí – je to terapie, léčba. Yogarestart je oproti tomu zaměřen k příjemnému prožitku a výraznému posílení těla. Je už spíše sportem a pohybovou aktivitou jako takovou.

Pokud si tedy přejete přidat na pohybu, s tím, aby byl určitě zdravý a prospěšný, Yogarestart pro vás může být výbornou volbou. Na druhou stranu, pokud máte bolesti a chcete stoprocentní jistotu, že uděláte to nejlepší pro své uzdravení, doporučila bych vám pro start spíše Vyprošťovák. Yogarestart má smysl ve chvíli, když už zvládnete zátěž.

A co chlapi? Má to smysl i pro ně?

Pánové, muži, chlapi i chlapci! Jsem tak ráda, že jste dočetli až sem. Velká část populace si myslí, že je yoga pouze pro ženy. Výběr barev na této stránce také napovídá tomu, že se více orientuji na práci s něžnou půlkou pohlaví. Musím to tak dělat, protože 95 % mých klientek jsou ženy. Yogarestart je ale ideálním cvičením i pro muže!

Vyžaduje velikou sílu, flexibilitu, precizní koordinaci i schopnost dlouhodobé koncentrace mysli. A to jsou přeci kvality, které vyspělého muže přímo definují! Takže jestli vás to láká, neváhejte a připojte se k nám. Uvnitř členské sekce se vám přímo individuálně pověnuju a vysvětlím vám, jak Yogarestart přizpůsobit, aby nasytil i vás.

A teď už opravdu není co rozmýšlet ani odkládat. Pojďte do toho se mnou teď hned.

Naučte se yogu tak příjemnou, že se vám nebude chtít ze cvičební podložky.

Takovou, která vás naplní hlubokým vnitřním klidem a zároveň každý váš sval prohřeje aktivitou.

Yogu, která vás posílí, protáhne, vytvaruje všechny vaše křivky a ještě k tomu vás uzdraví na duši.

Stačí kliknout na tlačítko a můžeme společně začít.

Koupila jsem si Yogarestart a jsem nadmíru spokojená, výsledek je o moc hodnotnější než cena, kterou jsem zaplatila. Roky mám problém s váhou a teď, když jsem to přestala řešit a cvičím Yogarestart, tak hubnu. Krásně se mi tvaruje postava a cítím se o mnoho lépe. A nejkrásnější dáreček je těhotenství. O miminko jsme se pokoušeli už několik měsíců a přišlo to až s Yogarestartem, kdy jsem se dost uklidnila. Přestala jsem na sebe v mnoha ohledech tlačit a jen jsem se učila zažívat to uvolnění.
Mirka (ze ZKUŠENOSTI KLIENTŮ, NEMÁ FOTKU)

Máte nějaké otázky? Napište mi na dotazy@marketastrnadova.cz a já vám ráda odpovím.

TADY ZAČÍNÁ PŮVODNÍ PRODEJKA YOGARESTARTU (pro představu a kopírování prvků)

Yogarestart®

Přejete si naučit se yogu tak příjemnou, že se vám nebude chtít ze cvičební podložky?

Takovou, která vás naplní hlubokým vnitřním klidem a zároveň každý váš sval prohřeje aktivitou?

Yogu, která vás posílí, protáhne, vytvaruje všechny vaše křivky a ještě k tomu vás uzdraví na duši?

Jmenuji se Markéta Strnadová a jsem zkušená fyzioterapeutka. Mnoho let učím lidi, jak se jednoduše a s úsměvem uzdravit ze svých bolestí. Jde to a je to vlastně brnkačka. Poslední dobou mě však baví dostávat se s vámi o kus dál.

**********************
Do místa, kde je cvičení jedním z nejkrásnějších prožitků, které si můžeme dopřát. Kde intenzivně hojí tělo i duši a rozjasňuje naše všední dny. Kde je věrným parťákem, na kterého se vždy můžeme obrátit a použít jeho sílu tak, jak potřebujeme.
**********************

Nejraději k tomu používám yogu. Našla jsem si v ní zcela jedinečný a osobitý styl, a i když mi to trvalo roky, dnes můžu s jistotou říci, že to je jeden z největších darů, které vám můžu předat.

S yogou jsem začala stejně jako většina z vás.

Jednou týdně běžná veřejná lekce zhruba tak na dvě hodiny. Tenkrát mě ale moc nenadchla. Dokonce ani později, když jsme ji probírali celé dva semestry na vysoké škole, jsem v ní nenašla výrazné zalíbení. Způsob, kterým mi byla předána, mě vůbec neoslovil a nevnímala jsem téměř žádné její účinky.

 • NUDA
  Lekce mě často nudily. Některé pozice jsem skoro necítila a v jiných jsem se zase kvůli jejich náročnosti klepala jako ratlík. 
 • NEPOCHOPENÍ
  Netušila jsem, proč se yogíni ve videích a na fotkách tak usmívají a opěvují tento systém pro blaženost, kterou jim přináší, protože se mnou se prostě nic takového nedělo.
 • CO TO MÁ SPOLEČNÉHO S DUŠÍ?
  A že bych pozorovala nějaké významné hojivé účinky na těle nebo dokonce na duši? Ne. Vážně ne. I přes poměrně dobrou instruktáž jsem neprožívala nic významného.

Poznáváte se v tom také? Podle mých zkušeností to takhle mívá opravdu hodně lidí a věřte mi, že je to veliká škoda.

Yoga je totiž doopravdy schopná všeho, o čem slýcháváte. Může vám přinést úžasně silné, zdravě fungující tělo a i vnitřní klid, který se ve vás rozlije jako hladivý léčivý balzám. Jenom je potřeba cvičit ji správně.

U mě přišel veliký předěl zhruba ve 30 letech. Tehdy jsem se postupně dostávala ze syndromu vyčerpání a konečně jsem trochu zesílila. Po prvních velmi jemných cvičeních Qi gongu přišla chvíle, kdy jsem chtěla jít dál. Do něčeho trochu náročnějšího, co by mě víc posílilo, ale zároveň to stále bylo v klidném a meditativním duchu. Tenkrát jsem si vzpomněla na yogu a rozhodla jsem se, že jí dám ještě jednu šanci.

Na youtube jsem pak prohlédla nespočet videí a vyzkoušela nespočet učitelů, až jsem ji našla. 

Učitelku, se kterou mě yoga konečně začala bavit a se kterou jsem byla schopná dlouhodobě se jí věnovat. Jednu její sestavu jsem si dokonce zamilovala natolik, že jsem si ji vybrala cvičit každý den. Nechtěla jsem ji opustit. Chtěla jsem ji pořádně prozkoumat, poznat a do detailu prožít. Jako když najdete ideálního partnera. 

A tady přišel ten zlom. Proces, který vše změnil a díky kterému vám dnes můžu napsat, že pro vás mám něco velmi výjimečného. Něco, co tu ještě nebylo a co hned na první lekci nadchne začátečníka i pokročilého. 😉

Když jsem jednu a tu samou sestavu cvičila pořád dokola, celý jeden rok, postupně se stal malý zázrak. Yoga se v mém těle zcela automaticky propojila se zkušenostmi z fyzioterapie a začaly se dít divy. Každý den jsem objevila něco nového.

Lépe jsem si třeba v kočičce naaktivovala ruku a ejhle, zalezla mi předtím trčící lopatka. Nebo jsem si v běžeckém postoji lépe naaktivovala nohu a tělo najednou samo začalo dýchat až do pánevního dna a v mé duši se rozprostřel blahodárný klid. S přibývajícími lekcemi jsem zjistila, jak přirozené tohle propojení yogy a fyzioterapie je a jak chytré je ho využít.

Yoga totiž není o množství pozic, které uděláte, ale hlavně o preciznosti a detailnosti, se kterou je zvládnete.

A právě tohle umí fyzioterapie skvěle zařídit. Když ji s yogou propojíte, dostanete zcela nový revoluční přístup, se kterým můžete dosáhnout něčeho úžasného.

 • PŘÍJEMNÉ POCITY
   Všechny cviky budete cítit a prožívat hned od první chvíle, kdy je vyzkoušíte.
 • JISTOTA
   Nebudete si jenom „myslet“, že cvičíte správně, ale doopravdy to poznáte a ucítíte.
 • HOJENÍ
  Díky fyzioterapeutickým prvkům začnete intenzivně hojit celé své tělo, od hlavy až k patě. Přejdou vás bolesti, napětí v těle, postaráte se o všechny své klouby i kosti a zároveň se příjemně protáhnete.
 • KRÁSNÉ TĚLO
  Protože zapojíte svaly, o kterých jste do této doby asi ani netušili, že je máte, krásně si vytvarujete tělo a konečně se vám zpevní i ty části těla, které zatím na cvičení nereagovaly.
 • PROŽITEK
  Yoga se pro vás stane jedním z těch nejpříjemnějších a nejhlubších prožitků, které si můžete ve svém životě dopřát.
 • IHNED
  A co je nejlepší - hodně z těchto účinků s velikou pravděpodobností zaznamenáte ihned po prvním tréninku.

Zaujalo vás to?

Nejdříve vám prozradím, jak to vlastně funguje. V Yogarestartu, jak jsem svůj systém pojmenovala, využíváme 3 základní fyzioterapeutické principy. To ony stojí za jeho skvělými účinky a to ony umějí i úplného začátečníka přivést do cvičebního transu, ze kterého se mu nechce ven. 🙂

Představím vám je jeden za druhým:

3 základní principy:

1. Systém opěrných zón

Jako první se v Yogarestartu učíme používat naše ruce, nohy i další části těla tak, aby nás aktivně podporovaly. Ony se díky tomu probudí, ožijí, začnou se chytat terénu a odtlačovat nás do přirozeného vzpřímení. Jako „vedlejší produkt“ také nastartují reakci napříč celým tělem a podpoří všechno další, co zapojíme. Představují uzemňující a aktivující část systému, bez kterého nejde fungovat přirozeně a v plné síle.

2. Princip slastné dechové vlny

Slastná dechová vlna… Zní to krásně, že? Kolik z nás ale dýchá až do břicha? Kolik z nás má z dechu takový požitek, že by stačilo jen zavřít oči, užívat si ho a nic dalšího bychom v danou chvíli nepotřebovali? Prostředkem k takovému prožitku je přitom jednoduchá záležitost. 

Dech potřebuje PODMÍNKY k tomu, aby mohl volně a plně proudit. A my mu je v našem cvičení dopřejeme. Odměnou nám bude vydatná porce endorfinů, které se v automatické reakci začnou vylučovat do krve. Tohle je nejpříjemnější část Yogarestartu, na živých kurzech býváme někdy až v rauši a vážně si to užíváme.

3. Systém svalového řetězení

Naše tělo funguje jako celek. Jeho jednotlivé části jsou propojené tvarem i funkcí a vzájemně se ovlivňují. Svaly se navíc spojují do celých řetězců, kdy aktivita jednoho přímo podporuje aktivitu toho dalšího.

My tohle využijeme a v každé pozici se naučíme použít vše, co máme, aby nám v ní bylo co nejpříjemněji a aby naše tělo co nejlépe pracovalo. V běžeckém postoji například pevně opřeme ruce i nohy, uvolníme šíji, napřímíme páteř, zaktivujeme hýždě i spodní břicho a zapojíme je do dokonalého celku. Zde leží jeden z nejsilnějších léčebných momentů cvičení.

Tyto tři „maličkosti“ umějí kompletně proměnit prožitek i účinky, které z yogy běžně míváte. Když si je poprvé vyzkoušíte, budete možná stejně vykulení jako Bára, ze které po mnoha letech předchozího cvičení vypadlo:

Děláš si srandu? To je neskutečný! Jaktože mě tohle doteď nikdo nenaučil?!
Barbora Lehkáwww.usemyart.cz

S takovými reakcemi se setkávám dost často. Dokonce i u návštěv z ciziny. Ať už cvičíme se začátečníky, s pokročilými, s lidmi z Čech a Slovenska nebo třeba ze zámoří, vždycky jsou mile překvapení. A někteří se dokonce uzdravují už při prvním nácviku. 🙂

Zdravím vás, milá paní Markéto. Nejsem zvyklá někomu takto spontánně psát, ale vám musím. 🙂 Ač jsem teprve ve fázi nácviku jednotlivých pozic, jsem nadšená. Nadchla mne totiž už předtím "aktivní ruka" a tak mi to stále moje intuice vysílala před oči, že si mám zakoupit váš Yogarestart. A jak mi to už pomáhá? Když jsem před pár dny nacvičovala aktivní nohu a srovnala si koleno, opravdu jsem zacítila sval na hýždi, o kterém jsem téměř ani nevěděla. 🙂 Mám sedavé zaměstnání a nejsem žádná "sporťačka“. Navíc před rokem jsem měla nějaký problém v třísle a související nepohodlí mě "naučilo" trochu kulhat. Tedy došlapovat jinak, což namáhalo kyčelní kloub. Když se pak vše asi po měsíci spravilo a začala jsem chodit normálně, nožka si nějak zapamatovala to "kulhání" a od té doby mne občas v té pravé kyčli pobolívalo. Ten večer po tréninku aktivní nohy jsem ji cítila o něco víc, ale pozor, ráno jako když utne!!! A dodnes o nějakém tlaku v kyčli nevím a to byl zatím jen trénink!!!
Soňa Hejlová

Dobré, že? První, zcela jednoduchý nácvik a ihned takový léčebný výsledek. To ale není zdaleka to jediné, co vám Yogarestart přinese. Největší perlou, kterou tento poklad skrývá, jsou jeho hojivé účinky na duši. Ještě nikdy jsem se nesetkala se cvičením, které by člověka tak rychle přivedlo „zpátky k sobě“, naplnilo ho hlubokým klidem a současně pocitem vnitřního bezpečí.

Hodně z nás se s tím v poslední době potýká. Zvládáme 20 věcí najednou, od rána do večera plníme jeden úkol za druhým, staráme se o děti, o domácnost, pracujeme a náš klid je ten tam. Často si ho pak neumíme navodit ani ve chvílích odpočinku. Mysl stále těká a napětí s nutkáním k činnosti nepovoluje. Máte to taky někdy tak?

Že pak toužíte aspoň na chvíli se zastavit.
Nejenom v těle, ale i v duši.
Že si přejete uvolnit se, vrátit se do prožitku tady a teď a všechnu pozornost mít pouze pro daný okamžik. S radostí a vnitřním naplněním, které vám byli naprosto přirozené, když jste byli malé děti.

A právě zde je podle mě to největší požehnání, které kvalitní, pokojná a vědomá yoga umí přinést. Konečně s ní prožijete ten hluboký klid a blažený úsměv, co vídáte u yogových mistrů. A zcela spontánně začnete hojit svoji duši:

Během cvičení se tak silně a příjemně napojíte na svoje tělo, že na chvíli přestane existovat celý svět. Díky tomu se zhojí přetížené části vašeho bytí a vaše mysl si konečně odpočine.

Opěrné zóny a dechová vlna zajistí produkci hormonů, které ve vás vyvolají prožitek „vše je v pořádku“, „já jsem v pořádku“ a dovolí vám „jen tak být“. Skrze práci s opěrnými body si daleko více uvědomíte svojí vnitřní sílu a bezpečí a naučíte se s nimi pracovat.

Díky systému aktivity, která se pojí s velikým nasloucháním tělu, se vám začnou harmonizovat vaše dvě poloviny. Mužská a ženská, aktivní a pasivní, ta která dělá i ta, která naslouchá.

Ukážu vám, co mi o psychických účincích napsala děvčata, která už kurzem prošla. Myslím, že to vypovídá lépe a „za vše“:

Uklidňuje je

Milá Markéto, jsem stále cvičící, aktivní a vaši metodu milující cvičenka! Mé tělo se zpevnilo, zpružnělo a už jsem skoro závislák na dýchání do opěrných bodů. 😀 Cviky jsou pro mě denodenní součástí a hlavně velkým pomocníkem, když jsem " rozhozená" psychicky. 😉 To pak dýchám, protahuji se, přes paty prodýchávám celý core a ejhle, "rozhozenost" po chvilce začne ustupovat. 🙂
Marta Brychtová

Vrací jim měkkost

Dobrý den, Markéto. Před nějakým časem jsem si od vás koupila kurz Yogarestart. Chvíli mi trvalo, než jsem s tím začala. Teď cvičím 3krát týdně první polovinu. Moc se mi to zamlouvá, někdy se mi i stane, že se mi třeba vrátí takový ten požitek a klid při jídle (ne, že se jen hltá a spěchá) a to je myslím díky yoze. Cítím se více ukotvená, jakoby ve svém středu...
Alžběta Doležalová

Uzemňuje je

Ahoj Markéto, už dlouho se ti chystám napsat zpětnou vazbu. Aktivní noha mě úplně dostala. Objevila jsem, že vůbec mám nohy!!! Jinak jsem začala stát třeba při vaření i jinak chodit. Hlavně jsem začala chodit bosa a to ve mně vyvolalo neuvěřitelné pocity. Více mě to uzemnilo, uklidnilo. Protože když chodím, cítím opravdu každý krok a vnímám tělo a nejsem pořád v hlavě, takže mě to velice zpřítomňuje, že jsem tady a teď. Je to úžasný. Spustilo se ve mě velké nutkání chodit ven do přírody. Já pecivál. 🙂 Do lesa jsem si koupila barefootové boty.
Lenka Krchová

Tomu já říkám účinná meditace. Stačí 2 lekce cvičení týdně a změny už se dějí. Taky si je můžete dopřát. A když budete pozorní, možná si pak všimnete, že se vám sami od sebe přenáší i do celého vašeho života.

Láska k sobě samé

Dobrý deň, Markét. Hneď na začiatku sa hlboko klaniam Vašej práci. Vždy v pondelok, v stredu a v piatok s Vami cvičím zostavu Yogarestartu. Jogu ako takú milujem, som síce večný začiatočník, ale vďaka tomu ako to podávate vy, cítim sa v pozíciách veľmi dobre. A čo sa zmenilo? Veľmi výrazne hlavne môj vzťah k sebe samej - nikdy som na seba nevedela byť jemná a všetko, čo som robila muselo "bolieť" inak som si myslela, že to nerobím dobre. Teraz som k sebe jemná, všímam si svoje pohyby. Nie sú už tvrdé, trhané, na hrane ..., ale sú mäkké a cítim sa neuveriteľne žensky, príjemne. Keď kráčam mestom, vedome našľapujem a vďaka tomu akosi všetko veľmi prítomne prežívam. Žijem svoj život inak. Zmenilo sa stravovanie - divoké byliny, šaláty, smothies a tak..., vzťah k prírode a vlastne aj tok informácií, ktoré ku mne prichádzajú. Moja práca je pre mňa radosťou od začiatku, ale teraz tak trochu inak (neviem vysvetliť, len to cítim) - veci mi idú lepšie od ruky😄😄. Dnes zase spolu cvičíme, takže ja idem na to. Ešte snáď na koniec môjho písania jedno obrovské Ď A K U J E M !!! Musím Vám napísať: MÁM VÁS RADA!😃
H. D.

Zdravá sebedůvěra

Milá Markéto, díky za to, co děláte, váš Yogarestart mě přivedl k tomu, abych se pořádně postavila na nohy a to se neuvěřitelně přeneslo i do mého života. Že jsem se i v něm "postavila na vlastní nohy", "postavila za sebe sama" a nakonec se to promítlo ve spokojenosti celé naší rodinky, kdy jsem přestala mít chuť od všech problémů utéct, ale vytrvat, posunout věci k lepšímu a zároveň, aby to nebylo na úkor mě samé. Děkuju Pánu Bohu za to, že jste. Krásný den!
Anna Eitlerová

Stabilita a rozhodnost

Milá Markéto. Uvedomila som si, že môj život sa začal naozaj meniť. Získavam väčšiu stabilitu a organizovanosť. Zaviedlo som do praxe zopár zmien, ktoré mi pomohli získať väčší prehľad o mojej práci. Cítim sa menej roztrieštená, veci mi dávajú väčší zmysel a ľahšie uvádzam niektoré rozhodnutia do praxe. Keď sa tam snažím teraz zhrnúť svoje myšlienky, tak vlastne ide o väčšiu stabilitu vo všetkých oblastiach života a od toho sa odvíja zvyšok. Teším sa ako to bude ďalej pokračovať 🙂 Prajem veľa úspechov v ďalšej práci a krásny víkend.
Pavlína Holláwww.homeopatiadoma.sk

Krásné, že?

Takové zpětné vazby mě vždycky potěší a upřímně řečeno už jsem musela párkrát i slzu zamáčknout. Tohle je ta nejcennější meta, kterou s vámi můžu dosáhnout. Cvičit tak dobře a tak hluboce, že se vám díky tomu začne měnit život…

Popravdě si myslím, že takových výsledků dosahujeme hlavně proto, jak je celý kurz Yogarestartu postaven. Nejčastější překážkou ve kvalitním cvičení totiž nebývá jen to, že nevíte, jak pozice udělat, ale především to, že nevíte, jak k tréninku přistupovat celkově. 

Co jsem si všimla, řešíte zejména tyto problémy:

 • Ráda bych cvičila pravidelně, ale neumím se k tomu přinutit. Stojí mě to hrozně moc vůle.
 • Cvičení mám docela ráda, nejsem ale schopná zapojit ho do běžné denní rutiny.
 • Mám malé děti a ty mě ke cvičení nepustí.
 • Ráda bych se naučila něčemu novému, nejde mi ale udržet pozornost a motivaci, abych tou fází učení prošla.
 • Při tréninku nestíhám instrukce lektorky a nechápu, co po mně chce.
 • Sestava je příliš dlouhá na to, abych jí častěji cvičila a když si dám nějakou kratší, necítím zase její účinek.

Vím, že tohle jsou ty největší výzvy a „problémy“, které na vás při cestě k pravidelné yoze čekají.

Projít něčím novým a neztratit se v tom. Pochopit a prožít to, co je vám předáváno. A pak to plynule a pohodově napojit do běžného života tak, aby se cvičení stalo radostnou součástí vašich všedních dní, dobře uzpůsobenou vašim konkrétním časovým i fyzickým potřebám.

Dobrá zpráva je, že řešení těchto překážek jsou jednoduchá a že vám se vším tímhle umím pomoci.

Léta učím lidi přes on-line kurz, jak se díky cvičení uzdravit i z takového průšvihu, jako je třeba výhřez meziobratlové ploténky, takže spolu zvládneme i tohle.

Zkušeností s předáváním znalostí mám mnoho a v Yogarestartu jsem si dala hodně záležet na tom, abych je všechny k vašemu štěstí i spokojenosti použila. 🙂

1. PŘÍPRAVA

Pro pohodové odstartování naší společné práce se nejdříve dobře připravíme.

 • Naučíme s technikou, abyste si uměli zvětšit a zmenšit výuková videa či nastavit dobře zapamatovatelné heslo.
 • Zapíšeme si výchozí bod, abyste v budoucnu věděli, co vám Yogarestart do života přinesl.
 • Také vám povyprávím o tom, jak Yogarestart vznikl. To abyste se pobavili a abych uklidnila zejména učitele yogy, pro které mohou být nové způsoby cvičení tak trochu „výzvou“. 🙂

2. TRÉNINK CVIČENÍ

V této ústřední části vás naučím třem základním principům. Chytře a způsobem, díky kterému je dobře vstřebáte a velmi rychle si je osvojíte.

 • Nejprve se naučíme každý princip zvlášť. Jeden po druhém vám vysvětlím a poprvé si je vyzkoušíme.
 • Poté začneme principy používat v jednotlivých pozicích. Už tady zjistíte, že vlastně „o nic nejde“ a že je to výsledku jednoduché a to samé pořád dokola. Uklidní vás to a dá vám to pevnou půdu pod nohama.
 • Potom už můžeme přejít k našemu finále, k tréninku celé propracované sestavy, která se, jak se později dovíte, hodí pro začátečníky i pro pokročilé.

Takhle to bude úplná brnkačka a mělo by to být i příjemné. 😉

3. PRINCIPY UZDRAVOVÁNÍ

Zde si posvítíme na perličku členské sekce. Z praxe mám velikou zkušenost s tím, že když VÍTE, CO SE SEBOU DĚLÁTE, cvičí se vám daleko lépe. Dodá to celému procesu drive a motivaci. Proto se podíváme na 3 zajímavé oblasti.

 • Vysvětlíme si, jak nás Yogarestart bude hojit na úrovni našeho těla. Zasvětím vás do anatomie, neurologie, omrkneme Vojtovu metodu a také Metodu Ludmily Mojžíšové. Vždy vzhledem k naší aktivitě a k tomu, jak to my sami použijeme při našem cvičení.
 • Vezmu vás i dál, do oblasti duchovního života a toho, jak nás kvalitní yoga léčí na úrovni duše. Půjdeme na to přes taoismus, psychosomatiku a taky bioenergetiku. Myslím, že budete docela koukat a vaše nadšení pro fyzické cvičení se znásobí. 🙂
 • V poslední fázi vás poprvé nechám nahlédnout do zákulisí přípravy kurzu. Proč má Yogarestart logo, jaké má? Proč je fialovo žlutý? A proč je napsán na začátku s písmenem Y místo J? To všechno s vámi zasdílím pro potěšení, pobavení, i navázání hlubšího kontaktu.

4. JAK TO VŠE POUŽÍT V PRAXI?

Nebylo by asi příliš moudré předat vám všechny tyto znalosti a dovednosti a neříci vám, jak s nimi co nejchytřeji naložit. V naší poslední společné kapitole si tedy posvítíme na CHYTRÝ a PŘÍJEMNÝ systém, jak cvičení zařadit do všedního dne.

 • Hned na začátku vás naučím, jak obejít cvičení „z vůle“ a nastolit místo něj stav, kdy na vás tělo i mozek budou volat: „Pojď, pojď, já už si chci zacvičit!“
 • Předám vám také cvičební mapy, které za vás budou hlídat kdy máte cvičit i co máte cvičit.
 • Vysvětlím vám, jak cvičení nadávkovat tak, aby mělo účinek a zároveň jste procesem léčby prošli bezpečně a v pohodlí.
 • Posvítím si dokonce i na maminky s malými dětmi a ukážu jim, jak cvičení zapojit i s akčním prtětem po boku.

Všechno, co vám předám, je mnohokrát ozkoušeno a pomohlo už více než 1 000 lidem, aby nejen cvičili, ale hlavně, aby si to užili. A teď je to připravené i pro vás! 🙂

No a protože jsem v on-line práci zběhlá, přidám vám ještě 4 skvělé bonusy, které náš systém domazlí do dokonalosti. 

Cvičební podložka

Ukážeme si, jak má vypadat ideální cvičební podložka. Vysvětlím vám proč a vy sami si ji díky uvedenému postupu najdete. To abychom cvičení dodali i dobrý materiální základ.

Co dělat při bolestech

Cvičívá se mnou mnoho seniorů a lidí, které trápí bolesti. Mrkneme tedy na to, jak yogu přizpůsobit třeba při bolestech kyčlí, kolen či zad. Cesta se vždycky najde, nejdůležitější je hlavně někde začít. 😉

Lekce s ostatními učiteli

Je samozřejmé, že budete nadále chodit i do lekcí k ostatním učitelům a je to jedině dobře! Posvítíme si tedy na to, jak Yogarestart použít i u nich, v zásadě je to velmi jednoduché.

Nejdůležitější bonus jsem si nechala na konec.

Vím, jak to často vypadá po zakoupení on-line kurzu. Já samotná mám uložené 3 poměrně drahé kurzy, které čekají, až se k nim dostanu. Nechce se mi do toho. Chybí mi impulz. A vůbec mě nebaví, že si musím pamatovat, kde jsem skončila a že jsem na to „sama“. Je jasné, že tohle bývá největší slabina on-line vzdělávání.

Proto jsem pro vás vytvořila speciálního průvodce – Projekt Yogarestart.

Parťáka, do kterého vložíte svůj e-mail a on vás vším provede. Hezky v klidu, rovnoměrně, postupně a krok za krokem. Ohlídá za vás všechny lekce a navede si vás tam, kam je právě potřeba. Hodně vám pomůže s tím, abyste svou vloženou energii dostali zpátky. 😉

 

Když se tedy podíváte na celý kurz Yogarestartu, dostanete opravdu komplexní balíček. Posílí vás na těle, oblaží na duši, obohatí vás o mnoho praktických a velmi zajímavých pohledů do zdravotních souvislostí a ještě vás naučí, jak to vše použít v praxi.

Velmi důležité přitom je, že celým kurzem projdete lehce a jednoduše.

*****
Mojí specialitou je vyzdvihnout to podstatné a předat spoustu hodnotných informací jasně, krátce a srozumitelně.

Na první pohled to tedy vypadá, že je toho v Yogarestartu hodně, ale věřte mi, na živém kurzu jsme to zvládali během jednoho jediného víkendu. 😉 Stačí vám nějakých 12-16 hodin, které si budete v součtu věnovat, a můžete získat všechny tyto dárky:

 • ZDRAVÍ
  Naučíte se cvičit yogu tak, aby pro vás byla opravdu léčivá. Všechny svaly vašeho těla, všechny klouby, všechny šlachy, celá páteř, každá část vašeho těla se začne hojit.
 • KRÁSU, SÍLU I PRUŽNOST
  Během pár týdnů až měsíců výrazně zesílíte a získáte i mnohem větší pružnost. S velikou pravděpodobností si vytvarujete ladné křivky, a to i na místech, kde to dříve nešlo.
 • NÁDHERNÝ PROŽITEK
  Cviky budete prožívat a zcela jasně ucítíte, že je cvičíte správně. Yoga vás začne obrovsky bavit a zjistíte, že to je jedna z nejpříjemnějších věcí, které si v životě můžete dopřát.
 • HLUBOKÉ UKLIDNĚNÍ
  Začnete se pomalu a spontánně uzdravovat i na duši. Rozprostřou se ve vás znovu hluboký klid, bezpečí, uvolnění a pocit „všechno je v pořádku“. Vrátíte se také mnohem více do svého středu a do „tady a teď“.
 • POROZUMĚNÍ
  Všemu, co se sebou uděláte, budete velmi dobře rozumět. Můžete pak povědomí o účincích cvičení rozsévat i mezi své blízké a zároveň mít velmi dobrý pocit z toho, jak krásně už se o sebe staráte.
 • RADOST Z PRAVIDELNÉHO CVIČENÍ
  Pravidelné cvičení konečně s mojí pomocí zařadíte do svého běžného denního režimu. Na pohodu a ještě k tomu s citelným potěšením.
0
šťastných yogínek
už si všechny tyhle radosti užívá, podívejte se, co mi píší.
Markétin kurz Yogarestart je pro mě jako zjevení. Na jógu chodím, občas, sporadicky. Doma cvičím pozdrav slunci, opět nepravidelně, takže se považuji za takovou věčnou začátečnici. Dozvědět se o zákonitostech fungování těla z pohledu fyzioterapie bylo něco úplně jiného a nového. Dostala jsem nástroj, jak pomocí několika jednoduchých principů postupně výrazně zlepšit stav těla a následně i duše. Přidanou hodnotou pro mě byla teoretická část, kde se krásně ukázalo, jak všechno souvisí se vším.
Dana Andrisová
Milá Markéto, patří vám velké poděkování za pečlivou a láskyplnou péči o naše bolavá tělíčka. Je krásné pozorovat, jak tělo samo začíná promlouvat a hojit staré bloky. Nepřestává mě udivovat, jak je vše jednoduché a jak všechno do sebe zapadá. Jako bych to znala, jen na to zapomněla. Ze srdce děkuji za Váš Yogarestart, Lída.
Ludmila Jankovcová
Dobrý den Markétko, jsem nadšená z videí a z podrobného výkladu. Konečně se dozvídám souvislosti, o co v těch cvicích jde. 🙂 Díky vašemu komentáři si dokonce hodně často uvědomuju svalové partie nebo způsob dýchání - dřív šlo tohle mimo mou pozornost. Za svůj život jsem byla několikrát na hodině jogy. Ale vždycky jsem byla rozpačitá ze svého dojmu nepohodlí a nesouznění s cvičitelkou. Díky vašemu výkladu "zeširoka a okolo" a možnosti pustit si video znova, mám konečně dost času na to, abych se cvik naučila a zkusila si ho i prožít. 🙂 Do konce týdne doufám projdu celou sestavu. Těším se, až vám budu moct podat další hlášení, jak na mě působí 2. půlka Yogarestartu. Z té první jsem nadšená (forma vašeho zpracování i možnost, jak se jí můžu učit). S díky vaše Helena
Helena Kubalová
Milá Markétko, velice děkuji za vaše cvičení. Chodím na jogu několik let, ale teprve teď vidím, jak špatně jsem cvičila. Bože u vás je to super. Tak se těším, až zvládnu všechny pozice vcelku. Víte, mám radost že jste !!!Dokážete to tak jednoduše vysvětlit. Jsem moc spokojená. Milena
Milena Linhartová
Moc Vás zdravím Markéto, i přes svou nenapravitelnou lenost jsem z vašeho podání yogy unesena a takové cvičení mi dává smysl. Sice ještě necvičím pravidelně, ale když už, tak mě cvičení moc baví. S pozdravem Tereza Malečková
Tereza Malečková
Dobrý den Markéto. Nikdy jsem jógu necvičila a nevím,co jóga obnáší,ale s vámi se cvičí super.První měsíc byl hodně neohrabaný,ale každé další cvičení jde lépe a mám z něho větší prožitek.Moc velké díky a ať se Vám daří,Jana .
Jana Šipošová

A co je nejlepší, baví to jak začátečnice, tak pokročilé a dokonce i ty, které se dříve do cvičení musely nutit. 😉

Markéto, já jsem nikdy nebyla moc zapálená do yogy. Přišlo mi, že moje tělo trpí a nemá sílu a já nemám vůli ho pravidelným a dlouhodobým praktikováním vytrénovat. Po tom, co jsi mě naučila tři základní principy, se pro mne prožitek změnil o 180°. Yogu si nejen užívám, ale dokonce miluji a sama si ji doma s radostí zacvičím. Navíc jsem pochopila hodně souvislostí o těle a mém životě. Jsem ti moc vděčná a naprosto nadšená, že konečně celému světu posíláš tenhle dar. Kamča
Kamila Connell

A jaká je cena za všechny tyto poklady?

Nespočetné hodiny slasti, ladné křivky, prožitky těla fungujícího na maximum i hluboký vnitřní klid mohou být vaše (samozřejmě s přispěním vaší vlastní aktivity) za 

3 000 Kč


Samozřejmostí je také jako vždy garance vrácení peněz.

Dopřeju vám celých 30 dní, kdy si budete moci kurz zkoušet a testovat, jestli jsou vážně ty 3 principy tak hojivé, jak jsem vám říkala. 🙂

Kdyby se vám to pak náhodou nezdálo, můžete mi napsat a já vám bez otázek vrátím vaše peníze zpět. 


S takovou nic neriskujete a můžete jít rovnou do toho!

A teď se ještě podíváme na vaše nejčastější otázky, vím, že jich možná pár máte:

Markéto, opravdu se s vámi naučím yogu jenom z videí?

Ano, pevně tomu věřím. V minulosti jsme s klienty zvládli trénink cvičení, díky kterým se uzdravili z výhřezu plotének. Yoga je oproti tomu vlastně jednoduchá. 😉

Zvládnu cvičení, i když nejsem zrovna v dobré kondici?

V kapitole bonusů se podíváme na to, jak cvičení přizpůsobit při bolestech, zkrácených svalech nebo při únavě. Skvělé je pak to, že vy sami jste ti, kdo si dávkují náročnost cvičení, a to tím, jak moc už ho umíte a jak moc zvládáte jeho prvky aplikovat. V praxi to pak znamená, že začátečníci a lidé s omezeními cvičí velmi jemně a teprve jak sílí, uzdravují se a nabývají zkušeností, tak je cvičení náročnější.

Podle našich zkušeností si zdravou yogu užívá každá žena. Mladší i starší, štíhlá i plnější, silná i velmi jemná.

Je kurz vhodný pro nováčky?

Začátečnictví je spíše výhrou než-li problémem. Pokud se s yogou teprve seznamujete, osvojíte si hned v prvopočátku její skvělé provedení, které nasedne na vše, čím projdete později.

Nabídne Yogarestart něco nového i středně pokročilým?

Pokud jste středně pokročilí, věřím, že pro vás Yogarestart bude skvělou průpravou ke zkvalitnění současné praxe. Jistě vám přinese mnoho nových vhledů a doladíte díky němu vše, co už umíte.

A co pokročilí a učitelé yogy, mají se u vás co naučit?

Místo odpovědi bude lepší zeptat se vás na tohle:

Když jste v tureckém sedu a jdete do twistu, tlačíte kolena směrem k zemi? Máte u toho aktivní spodní část zadku a cítíte kyčle, jak se centrují? Vnímáte, že vám čelist klesla, brada zapadla na své místo a spontánně se protáhl zátylek? Opěrnou ruku máte v lokti jemně pokrčenou se zvednutou klenbou pod prsty a aktivním ramenem? Proudí váš dech plně a volně až do oblasti pánevního dna?

Pokud si v twistu v sedu tureckém hlídáte všechna tato vodítka, víte proč tomu tak je a co to ve vašem těle a duši vyvolá, pravděpodobně vás již nemohu naučit nic nového.

Pokud však místy nevíte, o čem mluvím, je šance, že se u mě jako u fyzioterapeutky máte co naučit. Kdyžtak mi můžete napsat na dotazy@marketastrnadova.cz a zkonzultujeme to individuálně.

Dostanu kurz postupně nebo najednou?

Celý obsah kurzu vám zpřístupním najednou, abyste ho mohli procházet přesně tak, jak se vám samotným bude hodit. Ti, kteří si přejí průvodce, si pak mohou spustit Projekt Yogarestart, ve kterém je vším krok za krokem provedu.

Kolik mi kurz zabere času?

Mojí specialitou je vyzdvihnout to podstatné a předat spoustu hodnotných informací jasně, krátce a srozumitelně. Na první pohled to tedy vypadá, že je toho v Yogarestartu hodně, ale věřte mi, všechny tyhle věci jsou vlastně jednoduché a na živé akci jsme celý obsah kurzu zvládali projet za jeden jediný víkend. To je samozřejmě výjimečná situace, kdy se studuje i trénuje několik hodin denně a je jasné, že většina z vás to takto nemá, uvádím vám to ale jako příklad, abyste měli obrázek, že i za jeden víkend to jde.

Pokud byste chtěli časový odhad, tak v Projektu Yogarestart máme učení rozvržené na 4 týdny, kdy každý týden věnujeme nácviku 2 lekce zhruba po 1,5 hodině. V reálu to tedy odpovídá času, který byste věnovali dvou běžným veřejným lekcím týdně a to včetně dojíždění. 😉

Markéto, mám si koupit Yogarestart nebo Vyprošťovák?

Vyprošťovák a Yogarestart mají jiný účel. Vyprošťovák je cílený hlavně na to, aby vás velmi rychle a efektivně uzdravil z bolestí. Yogarestart je oproti tomu zaměřen k příjemnému prožitku a výraznému posílení těla. Je už spíše sportem a pohybovou aktivitou jako takovou.

Pokud si tedy přejete přidat na pohybu, s tím, aby byl určitě zdravý a prospěšný, Yogarestart pro vás může být výbornou volbou. Na druhou stranu, pokud máte bolesti a přejete si být stoprocentně jistí, že uděláme to nejlepší, abyste se z nich uzdravili, doporučila bych vám pro start spíše Vyprošťovák. Yogarestart má smysl ve chvíli, když už jste připraveni na zátěž.

A co chlapi. Má to smysl i pro ně?

Pánové, muži, chlapi i chlapci! Jsem tak ráda, že jste dočetli až sem. Velká část populace si myslí, že je yoga pouze pro ženy. Výběr barev na této stránce také napovídá tomu, že se více orientuji na práci s něžnou půlkou pohlaví. Musím to tak dělat, protože 95% mých klientek jsou ženy. Yogarestart je ale ideálním cvičením i pro muže!

Vyžaduje velikou sílu, flexibilitu, precizní koordinaci i schopnost dlouhodobé koncentrace mysli. A to jsou přeci kvality, které vyspělého muže přímo definují. Takže jestli vás to láká, neváhejte a připojte se k nám. Uvnitř členské sekce se vám přímo individuálně pověnuju a vysvětlím vám, jak Yogarestart přizpůsobit, aby nasytil i vás.

A to je vše, přátelé.

Doufám, že jsem vám odpověděla na vaše otázky a že už se těšíte, až se se mnou do té nové objevné cesty pustíte.

Stačí kliknout na tlačítko „Jdu do toho“ a můžeme společně začít.

Máte nějaké dotazy? Napište mi na dotazy@marketastrnadova.cz a já vám ráda odpovím.