Parťácká yoga s dětmi
Přejete si hravou formou prosvítit svůj vztah s dítětem?
Zažít chvíle radosti, pohody i společného vítězství?
Prožít čas, který vás oba potěší a ještě k tomu vám výrazně prospěje na těle i na duši?
Jmenuji se Markéta Strnadová a jsem zkušená fyzioterapeutka, která roky učí lidi, jak se jednoduše a s úsměvem navždy uzdravit ze svých bolestí. Já i mí klienti jsme si efektivní cvičení zamilovali a stalo se pro nás každodenní chvilkou, které se díky její příjemnosti často nemůžeme dočkat.
Mnoho z nás si tuhle radost a zdraví, co nám přináší, přejeme předat také svým dětem. Otázkou ale bývá jak.
Jak děti uvést do péče o své tělíčko hravě, s radostí a tak, aby je to od začátku bavilo?
x
Já osobně jsem nadšeně zavýskla, když jsem si poprvé vyzkoušela acroyogu pro děti a rodiče. Je to báječná zábava. Dobrodružství plné výzev, které můžeme s dětmi prožít. A ještě k tomu, jen tak mimochodem a bez zbytečného rozebírání, léčí spoustu neduhů dnešní západní civilizace. Jak na těle, tak na duši.
Nejdříve vám ukážu, co tohle kouzelné cvičení udělá s tělem. 🙂
Známe to asi všichni. Naše děti mívají málo fyzické aktivity. Jejich těla nebývají vystavena dostatečnému pohybu v jeho původní přirozené šíři. Běhají hodně v botách. Ty školní navíc celé dny sedávají ve škole a my jsme pak velmi rádi, když se dostanou na hřiště a můžou si konečně pořádně zařádit.
Volnočasové vysedávání u televize, u tabletů nebo na kroužcích klavíru či angličtiny jim také příliš nepomáhá.
Potřebují o něco víc. Trochu výzvy. Trochu posilování.
Plynulost, uvolnění i napětí, pro které je jejich tělo připravené a potřebuje si je osvojit. Dětská acroyoga tohle všechno zvládne.
- Posílí jejich tělo tréninkem v neobvyklých a přitom přirozených polohách i v pohybu.
- Naučí je skvělé koordinaci skrz výzvy, které při ní překonají.
- Připomeneme jim, jaké to je povolit i stáhnout, napnout se jako luk i stočit se do klubíčka, podle toho, co je zrovna potřeba.
- Zaktivuje výrazně plosky nohou a rovnovážné reflexy, které mají v mozku zakódované.
- Posílí hluboký stabilizační systém a všechny přirozené funkce pohybového aparátu.
Celá tahle medicína ale na první pohled vlastně ani nejde poznat a probíhá zcela „samovolně“, jen tak mimochodem a skrz společnou hru.
Podívejte se třeba na naši Opici na stromě.
Dítě si při ní výrazně aktivuje plosky, protože stojí na stehnech rodiče a nedrží se rukama. Chce po něm taky hodně síly, aby se vyšplhalo nahoru. Také souhru chodidel, hlubokého stabilizačního systému trupu, ramen a páteře, aby se prcek ve finální pozici narovnal a ještě k tomu se rozhlédl, „co se děje po pralese“. 🙂
A celé to je vlastně jenom hra.
Báječné, že?
A teď přejdu k tomu, co mě na téhle yoze baví snad ještě víc.
A ještě k tomu najít cestu, kde se v tom můžeme „potkat“ a „plout na jedné lodi“.
Je to dosti výzva, že?
A proto je tak skvělé, že to můžeme s dítětem právě v acroyoze „natrénovat“. 🙂
- Dítě si daleko lépe uvědomí sebe samo, svůj záměr a cíl, kterého chce dosáhnout.
- Bude muset vnímat nejen sebe a své vlastí možnosti, ale i prostředí, ve kterém se pohybuje. Je máma nebo táta stabilní? Podrží mě tahle ruka pevně nebo se mám pověsit jinam?
- Naučí se také vnímat vás a vaše potřeby. Bolí to mámu nebo tátu, když si stoupnu sem? A jestli jo, jaké to bude mít následky? Jak si mám stoupnout nejlépe, abychom to společně dokázali?
V některých pozicích bude muset zabrat, nejvíc co to jde. Přestože do něj budete tlačit nebo ho podrobovat zkoušce, sami ho vyzvete, aby nepovolilo. To mu hodně pomůže najít svůj vlastní střed, sílu a svolení k tomu, aby plně využilo svůj potenciál. Najde zde hodně z kvalit potřebných k tomu, čemu dnes říkáme „být sám sebou“.
Jindy se zase dítko poté, co k vám vyšplhá, úplně stulí a v saltu se nechá ve vašem bezpečném náručí dopravit na zem. Nebo vám s odrazem dovolí, abyste ho překulili vzhůru nohama, hodili si ho přes rameno a pak se přesně ve chvíli, kdy bude na vrcholu, narovná do letadla. Dovedete si představit tu důvěru, uvolnění a souhru, kterou mu to dovolí prožít?
Mám husí kůži po celém těle, když to sem píšu a sama si znovu uvědomuju, co vlastně s dětmi trénujeme. A pořád je to přitom sranda a veliká zábava. Jen se sami mrkněte na orla, o kterém jsem vám právě vyprávěla.
Krásné, že?
Shrnuto a podtrženo, pokud člověk všechno tohle zvládne, stane se
SILNÝM, STABILNÍM a SOUČASNĚ CITLIVÝM.
Takovým, se kterým je radost být.
A teď poslední třešnička na dortu. Podíváme se na benefity, které to přinese pro vás, rodiče.
Já jsem se v začátcích dětské acroyogy smála často tak, že jsem nemohla pokračovat v cviku dál. Tlačila jsem třeba Matýska ze země nahoru, funěla jako lokomotiva, nehnula s ním ani o centimetr a dostala z toho záchvat smíchu. Nebo jsem s ním balancovala na svých chodidlech a bavila se nad tím, jak to s námi mává. Máťa nade mnou kolikrát kroutil hlavou a tvářil se ve stylu: „No mámo, to já teda nechápu.“ Myslím, že do té doby mě takhle vysmátou nikdy neviděl.
Ze své vlastní zkušenosti vám tedy můžu říci: Ano, je to zábava i pro dospělé.
Veliká legrace, která vás vyvede ze zajetých kolejí a svojí nevšedností vás vtáhne do jednoho velikého tady a teď. Nebudete nikam utíkat myšlenkami, protože si to nebudete moci dovolit a hlavně, nebudete k tomu mít důvod. Společný čas si se svým prckem doopravdy užijete.
Když si pak ještě uvědomíte, že všechno, co jste trénovali se svým dítětem, trénujete i se sebou samými, je tu přímá terapie i pro vás.
- Také si naposilujete tělo.
- Také si zlepšíte koordinaci.
- Také nastartuje vzpřimovací mechanismy, rovnovážné reflexy, přirozené funkce svých nohou, hluboký stabilizační systém a mnoho dalšího.
Navíc se také naučíte postavit se za své, lépe rozpoznat a ochránit své vlastní hranice, být citliví vůči svému okolí a navázat mnohem lepší spolupráci.
I z vás samotných se stane člověk, se kterým je daleko větší radost být. Zcela automaticky a aniž byste na to museli mentálními technikami nebo jinými cestami, vyčerpávajícími už tak často přepracované mozky.
Vypnete svou mysl, nastartujete své tělo a „jen tak mimochodem“, při společné hře, se posunete o stupínek výš.
Báječné, že?
Když jsem všechny tyto "acroyogové" účinky otestovala na své rodině a viděla posuny v našich vztazích, rozhodnutí bylo jasné. Tohle přeci musíme předat dál a vytvořit on-line kurz
Parťácká yoga s dětmi
Nyní vám ukážu, jak jsme se s ním pomazlili a co jsme pro vás dovnitř nachystali. Je toho požehnaně. 🙂
Vytvořili jsme ho v překrásné krajině rakouských Alp a dali jsme si záležet, aby vás všechno jednoduše naučil a aby se vám také celkově líbil. Videa jsou natočená s velmi dobrým zvukem, v HD kvalitě a celá členská sekce je připravená potěšit nejenom vás, ale i vaše děti.
Je barevnější, než ty pro dospělé, s hravým písmem, mnoha fotkami,
obrázky a s pěknou grafikou. Tady máte náhledy:
Je barevnější, než ty pro dospělé, s hravým písmem, mnoha fotkami,
obrázky a s pěknou grafikou. Tady máte náhledy:
Během kurzu společně projdeme několika jednoduchými kapitolkami.
Na začátku se dobře připravíme. Naučíme se pracovat s technikou, vysvětlím vám, jak si připravit okolní prostor, aby pro vás byl bezpečný a povíme si také o tom, jak se před cvičením postarat o své tělo i psychiku, aby pro nás vše bylo co nejpříjemnější a nejkonstruktivnější.
V tréninku potom projdeme 4 kapitolky yogových manévrů.
- Vstoupíme cvičením pro začátečníky, ve kterém nastartujeme svaly i vzájemnou důvěru. Čeká nás tady Motýlek, Bambus nebo Divoký koník.
2. Poté přejdeme na první opravdovou acroyogu a začneme vytvářet lidské pyramidy. Těší se na vás Pirát na stěžni, Opice na stromě, Maják a další radůstky plné výzev a radosti.
3. Ve třetí skupince se pustíme do akrobatického umění, ve kterém budeme rychle střídat polohy a pozice. Naučíme se Svištění, Orla nebo Chodící salto.
4. A ve finále dojde na opravdovou libůstku, na dvě krátké létající sestavy, při kterých uděláte hned několik pozic za sebou a přitom se ani jednou nedotknete nohou podlahy! Tady máte ukázku jedné z nich, která se jmenuje Sedím vzhůru nohama. 🙂
Celkově vám s mým synem Matýskem předáme 16 acroyogových pozic a 2 létající sestavy a tím se rozhodně nezastavíme!
Dáme vám ještě návod na malé vystoupení, které pak můžete předvést jako my třeba na rodinné oslavě. Podívejte se, jací šikulové z vás po tomhle kurzu budou. 🙂
Prckům i rodičům dopřejeme také zaslouženou odměnu. Krásný diplom, který si budete moci pověsit na lednici, abyste si připomínali, jakou úžasnou cestu jste spolu prošli a co všechno jste se vzájemně naučili.
A jedno báječné překvapení jsme si nechali na konec. Namísto běžných bonusů vám za pár dnů pošleme e-mailem dáreček, který vám jistojistě rozjasní tváře a umožní vám užít si tuhle yogu ještě mnohem víc!!!
Už jste zvědaví, za kolik si všechnu tuhle srandu můžete pořídit? 🙂
On-line kurz Parťácká yoga s dětmi, mnoho hodin radosti, vzrušení i výzev vás čekají za… tradááááá….
750 korun českých
Dobré, že?
Tolik byste zaplatili za dvě rodinné návštěvy kina nebo za jednu dobrou véču. A my jsme si téměř stoprocentně jistí, že takhle si užijete legrace mnohem více!
Není totiž lepšího lidského „pojítka“ a „rozvíječe“, než když společně něco DĚLÁME.
Koukat spolu na pohádku, to je jedna věc. Číst ji spolu, to už je mnohem lepší. Projít ale ruku v ruce dobrodružství, při kterém překonáme vlastní strachy, užijeme si spoustu srandy a na konci stojíme vítězně třeba ve vysoké Rozhledně, to je úplně jiná!
Přejete si také takové dobrodružství společně prožít?
Pak neváhejte a pojďte s námi do toho!
Samozřejmostí je také jako vždy garance vrácení peněz. Celých 30 dní si můžete zablbnout a okoštovat, co jsme pro vás připravili. A kdyby to náhodou nakonec nebylo vaše gusto, stačí, když nám napíšete, a my vám vrátíme peníze zpět.
Po vší té srandě a lásce, se kterou jsme členskou sekci připravili však věříme, že se to stane jenom zřídkakdy. 😉
Teď se ještě možná potřebujete zeptat, zda je Parťácká yoga s dětmi vhodná právě pro vás.
Tak jdeme na to, pokusím se dopředu zodpovědět otázky, které vás nejspíše zajímají.
V jakém věku dítěte je Parťácká yoga vhodná?
Potřebujeme nějaké speciální vybavení?
Zvládnu to, i když yogu netrénuju?
Potřebuju na to hodně síly?
Je to bezpečné?
Věřím, že ano.
Provedu vás tím, jak si připravit prostor, psychiku, dokonce i oblečení. U těžších pozic vám dám na výběr z variant. U jediné chvíle v leteckých sestavách, kdy mi Máťa padal, vám krok za krokem ukážu, jak na ní. Pro většinu lidí je 90% poloh VELMI jednoduchých a u těch zbylých se na začátku jistíme. Naše děti byly vždycky v pořádku a nestal se nám žádný průšvih. Mně osobně se Máťa jenom jednou praštil do nohy, protože jsem počítač měla „velmi inteligentně“ přímo v domluvené dopadové zóně.
Z těchto všech důvodů věřím, že budete v pořádku i vy a věřte mi, že se vynasnažím vás tím co nejlépe provést.
Zvládnu to i když jsem dědeček nebo babička?
🙂 Jupí! Pokud čtete tuto odrážku, mám navýsost velikou radost!!!
Kéž by se mnou tohle babička a dědeček cvičili, kéž bychom se mohli takhle sblížit. Kořeny jsou pro nás tak důležité. A ty představujete právě vy, prarodiče.
Takže já vám napíšu tohle: Kupte si to, začněte s vnoučaty trénovat a ničeho se nebojte. Mám k tomu zejména dva důvody, kterými vás i sebe ochráním.
Zaprvé, jsem absolutně v souladu, když přístupy do kurzu předáte i svým dětem, rodičům vnoučat, stejně jako byste to udělali s knížkou, co byste si pro rodinu koupili. Někdo to tedy cvičit bude a vy si můžete s dětmi užívat to, co zvládnete. A zadruhé, kdyžtak můžete využít naší garanci vrácení peněz.
Jsem rozumná ženská a vím, že můžete mít bolesti, zkrácené svaly nebo jiná omezení pohybu a že na to nepřijdete jinak, než že to prostě vyzkoušíte. Takže u mě úplně v pořádku, jděte do toho a vyzkoušejte to. Máte mé plné svolení i popostrčení, protože vím, jak je to důležité. 🙂
Tak a to je vše, přátelé.
Doufám, že jste našli odpověď na vaši otázku a můžete se s námi pustit do dobrodružství, které vás posílí i sblíží.
Stačí kliknout na tlačítko „Ano, jsme připraveni“ a můžeme společně začít. 🙂
Pokud byste se ještě na něco chtěli zeptat, neváhejte a napište mi, ráda vám odpovím. Tohle cvičení je radost a požehnání a já si vážně přeju, aby se v naší lidské smečce rozšířilo. 🙂
Markéta, e-mail: dotazy@marketastrnadova.cz